Sukcesem zakończyło się wdrożenie oprogramowania ITCube CRM w firmie Komatsu Poland sp. z o.o. Głównym celem wdrożenia było stworzenie jednego, spójnego systemu informatycznego gromadzącego informacje o potencjalnych i obecnych klientach firmy. Dodatkowo, firma postawiła sobie za cel uporządkowanie działań handlowych oraz obiegu informacji wewnątrz firmy. Ze względu na międzynarodowy charakter firmy, warunkiem koniecznym okazał się wielojęzyczny interfejs systemu. Z pośród systemów dostępnych na polskim rynku wybór padł na program ITCube CRM - sprawdzone, polskie rozwiązanie, które gwarantowało szybkie i sprawne wdrożenie.

Wdrożenie w firmie Komatsu Poland Sp. z o. o. podzielone zostało na dwa etapy. Pierwszy etap wdrożenia rozpoczął się od instalacji systemu w konfiguracji CRM i MAIL. Prace w tym etapie koncentrowały się wokół parametryzacji systemu pod kątem omówionych wcześniej wymagań. W szczególności zadbano o odpowiednie skonfigurowanie praw i uprawnień w systemie, dzięki czemu odpowiedni użytkownicy systemu mieli dostęp do przydzielonych im danych. Dodatkowo została udostępniona firmie Komatsu możliwość korzystania z interfejsu angielskiego i polskiego - co dało możliwość swobodnej pracy międzynarodowej kadrze. Prace związane z tym etapem zakończyły się szczegółowymi szkoleniami dla pracowników z systemu ITCube.

Drugi etap wdrożenia to przede wszystkim konfiguracja modułu PROJEKTY, który umożliwił firmie Komatsu odwzorowanie procedur istniejących w firmie (np.: proces obsługi klienta). Wdrożenie modułu Projekty przełożyło się na lepszy komfort pracy oraz wprowadziło większy porządek w gromadzone dane. Drugi etap wdrożenia zakończył się kolejnymi szkoleniami dla użytkowników systemu. Całość wdrożenia została zakończona w niecały miesiąc od podpisania umów.
Wdrożenie systemu ITCube CRM bardzo usprawniło nam pracę i uporządkowało wiedzę o klientach. W łatwy sposób planujemy i kontrolujemy nasze działania handlowe, a dzięki stosowaniu procedur, które "pilnuje ITCube" nasze kontakty z klientami (w szczególności te długoterminowe), stały się znacznie łatwiejsze i efektywniejsze. - przyznaje pan Robert Bieliński, Sales Manager firmy Komatsu Poland Sp. z o.o.
Aktualnie firma Komatsu Poland Sp. z o.o. używa systemu ITCube CRM w wersji dla 32 użytkowników wykorzystując moduły CRM, MAIL, PROJEKTY oraz RAPORTY.

Komatsu Poland sp. z o.o. wyłączny dystrybutor maszyn Komatsu na terenie Polski rozpoczęła działalność jako podmiot prawa polskiego w styczniu 2006 roku. Kontynuuje ona działalność Marubeni Construction Machinery Poland Sp. z o.o. Maszyny Komatsu eksploatuje wiele dużych firm budowlanych, kopalni odkrywkowych, producentów kruszyw i cementu, jak i małych firm budowlano - usługowych oraz państwowych firm komunalnych.

Źródło: www.itcube.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top