Ficomirrors, globalny dostawca części samochodowych dla firm motoryzacyjnych z całego świata, wybrał platformę HPE GreenLake edge-to-cloud, żeby zwiększyć efektywność oraz elastyczność procesów produkcyjnych. Ficomirrors Poland jest częścią Ficosa, międzynarodowej korporacji specjalizującej się w B + R, produkcji i sprzedaży zaawansowanych systemów dla motoryzacji i sektora nowoczesnej mobilności.

 REKLAMA 
 RAPORT ERP 


W związku ze wzrostem zapotrzebowaniana na rozwiązania, które odpowiadają na indywidualne potrzeby klienta, producenci starają się wdrażać nowoczesne modele produkcyjne. Wymagają jednak one elastycznego i wydajnego środowiska. Przykładem jest produkcja opierająca się na strategii JIS (z ang. „just-in-sequence”), której celem jest stworzenie elastycznego cyklu produkcyjnego poprzez dostawę na linię produkcyjną określonych komponentów i części zarówno w odpowiedniej kolejności jak i w czasie odpowiednim do montażu. Takie podejście umożliwia skrócenie czasu produkcji, wyeliminowanie buforowanych dostaw oraz znaczne obniża koszty magazynowania. Wrowadzenie modelu JIS wymaga jednak zaawansowanej logistyki i bezbłędnej komunikacji między klientem oraz dostawcą. To z kolei sprawia, że potrzebne jest środowisko technologiczne, które jest równie elastyczne, responsywne i skalowalne.

Nasza nowa strategia produkcyjna została zaprojektowana w odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie w przemyśle motoryzacyjnym na zindywidualizowaną produkcję i wydajne dostawy. Ma ona pomóc naszym klientom przyspieszyć tempo produkcji i osiągnięć większą elastyczność przy niższych kosztach” – mówi Michał Kasak, IT Manager z Ficomirrors. „Do zapewnienia płynnej integracji i wprowadzenia systemu JIS, do produkcji wybraliśmy platformę HPE GreenLake. Przy jej pomocy zbudujemy środowisko IT, które będzie w stanie obsłużyć dowolne obciążenie – na żądanie. Ułatwi też szybką i bezproblemową wymianę danych, a jednocześnie wzmocni naszą elastyczność.


Do współpracy przy tym projekcie Ficomirrors wybrała firmę Infomex, partnera HPE Gold, która wykonała ocenę środowiska IT oraz dostarczyła usługi doradcze. Biorąc pod uwagę unikalne wymagania Ficomirrors, Infomex zarekomendowała platformę HPE GreenLake jako rozwiązanie najlepiej sprostające potrzeby elastycznego i niezawodnego środowiska IT. Oferta HPE GreenLake zapewnia efektywność operacyjną oraz możliwość prowadzenia rozliczeń w modelu pay per use – płacisz tylko za to, z czego korzystasz. W praktyce oznacza to możliwość obsługi dowolnego obciążenia obliczeniowego oraz łatwego skalowania w górę lub w dół ich operacji w celu zaspokojenia bieżących i przyszłych potrzeb. W efekcie obniża się całkowity koszt posiadania rozwiązania, znacznie zwiększa się wydajność cyklu produkcyjnego, co pozwala skrócić czas wprowadzania produktów na rynek. Dzięki temu konkurencyjność firmy wzrasta, co jest szczególnie ważne w szybko zmieniającym się świecie.

Wybranie rozwiązania HPE GreenLake niesie ze sobą następujące korzyści dla Ficomirrors:
  • Dzięki inteligentnym i samodzielnym systemom IT, następuje uwolnienie zasobów skoncentrowanych wcześniej na zarządzaniu IT;
  • Dostęp do systemu pamięci masowej always-on przeznaczonego do obsługi krytycznych obciążeń, który bazuje na HPE Primera C630;
  • Wydajna, definiowana programowo i bezpieczna infrastruktura do obsługi wielu obciążeń wspierana przez HPE Synergy;
  • Wyższy poziom dostępności i mniejsza liczba awarii, dzięki analizie predykcyjnej HPE InfoSight; narzędzia wykorzystującego sztuczną inteligencję do wspierania operacji IT, zintegrowanego w HPE Synergy i HPE Primera;
  • Pełna kontrola i zgodność z regulacjami w zakresie wszystkich danych, ponieważ rozwiązanie sprzętowe znajduje się w centrum danych klienta;
  • Określone cykle odświeżania sprzętu;
  • Elastyczność i skalowalność dzięki rozproszonym obciążeniom, zapewniającym płynne i szybkie działanie;
  • Przewidywalny model wydatków typu „pay-per-use”, który eliminuje początkowe inwestycje, obniża całkowity koszt posiadania i pozwala klientowi płacić tylko za to, co faktycznie "konsumuje".


Nasi klienci chcą budować elastyczne, skalowalne środowiska IT, aby spokojnie radzić sobie ze zmieniającymi się wymaganiami biznesowymi, a jednocześnie mieć pewność, gdzie znajdują się ich dane” — mówi Tomasz Szewczyk, Sales Manager w HPE. „HPE GreenLake wychodzi naprzeciw tym wymaganiom. Umożliwia naszym klientom wprowadzanie innowacji bez ryzyka i dostarczanie usługi w chmurze w wybranej przez nich lokalizacji — we własnym centrum danych lub u partnera kolokacyjnego.


Źródło: HPE

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top