Ikano Industry – producent materaców, głównie dla sieci IKEA – zdecydował się na obsługę kadr, płac oraz czasu pracy w Gavdi HR Cloud. Jest to kompleksowe, chmurowe rozwiązanie stworzone przez Gavdi Polska, firmę konsultingową oferującą zintegrowane usługi i produkty w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Bazuje ono na systemie SAP SuccessFactors oraz zestawie autorskich produktów i sprawdzonych praktykach Gavdi Polska. Zakończenie prac wdrożeniowych planowane jest na styczeń 2021 roku.


 REKLAMA 
 RAPORT ERP 
 
Komfort pracy w chmurze

W efekcie wdrożenia firma Ikano Industry otrzyma całościowe, gotowe do użytku środowisko w chmurze obejmujące infrastrukturę, aplikacje i usługę. Co ważne, Gavdi HR Cloud umożliwia obsługę dowolnego obszaru HR – zarówno ‘twardego’ jak i ‘miękkiego’. Należy też zaznaczyć, że konkretny zakres funkcjonalny dla danego klienta jest określony indywidualną umową i Gavdi Polska uruchamia, utrzymuje oraz w razie potrzeby rozszerza ten zakres w czasie jej trwania.

Pakiet wybrany przez Ikano Industry składa się z takich rozwiązań SAP SuccessFactors jak Employee Central oraz Employee Central Payroll. Wdrożenie w firmie uwzględnia także szereg autorskich produktów Gavdi Polska, m.in. Gavdi Time Management Platform, Gavdi eDeklaracje, Gavdi PPK, Gavdi Korekty ZUS, Gavdi Reporter, Gavdi Document Generator, Gavdi Reminder, Gavdi ePaski, Gavdi Replicator. Pozwalają one zarówno rozszerzyć zakres funkcjonalności narzędzi SAP, jak i maksymalnie zoptymalizować procesy kadrowo-płacowe w kontekście polskich regulacji prawnych oraz najlepszych rynkowych praktyk.

Gavdi HR Cloud to kompletna usługa do zarządzania kapitałem ludzkim zbudowana na bazie SAP SuccessFactors oraz autorskich produktów i najlepszych praktyk wdrożeniowych Gavdi Polska. Klient zyskuje więc kompleksowy system dopasowany do jego indywidualnych potrzeb, a dzięki przyjętemu modelowi wdrożenia otrzymuje wszystkie niezbędne elementy od jednego dostawcy, co znacząco zwiększa komfort pracy. Cieszymy się, że kolejne firmy decydują się na wdrożenie naszego autorskiego rozwiązania Gavdi HR Cloud, zyskując dostęp do narzędzi na najwyższym poziomie – mówi Marcin Bogacki, Kierownik Zespołu w Dziale Konsultingu i Kierownik Projektu Ikano Industry z ramienia Gavdi Polska.


Pełna integracja procesów HR

Nadrzędnym celem wdrożenia jest pełna integracja oraz optymalizacja procesów kadrowo-płacowych i zarządzania czasem pracy. Stąd też projekt uwzględnia również udostępnienie wszystkim pracownikom i menedżerom funkcjonalności samoobsługowych. Start produkcyjny systemu planowany jest na styczeń 2021 roku.

Wcześniej Ikano Industry wykorzystywało narzędzia, które z czasem stały się niewystarczające wobec dynamicznych zmian prawnych. Innym, ważnym powodem decyzji o wprowadzeniu nowego systemu była potrzeba eliminacji papierowego obiegu dokumentów, którego obsługa przy prawie 1000 pracownikach stała się czasochłonna i nieefektywna.

Chcemy mieć nowoczesne narzędzia do zarządzania procesami kadrowo-płacowymi oraz zarządzania czasem pracy. Zależało nam na uzyskaniu gwarancji bieżącego dostosowywania systemu do stale zmieniających się wymogów prawnych. Bardzo ważne jest także przejście na elektroniczny obieg dokumentów oraz zaangażowanie pracowników i menedżerów poprzez opcje samoobsługi, co niewątpliwie ułatwi pracę zarówno działu HR, jak i wszystkich pracowników. Dzięki współpracy z firmą Gavdi Polska zyskujemy elastyczny system dostępny w chmurze, który jest odpowiedzią na nasze potrzeby zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości – mówi Magdalena Górczak zarządzająca projektem wdrożenia systemu ze strony Ikano Industry.


Ikano Industry jest częścią Ikano Group, międzynarodowej grupy obecnej w 15 krajach Europy i Azji Południowo-Wschodniej. Firma zajmuje się kompleksową produkcją materacy, głównie dla sieci sklepów IKEA.

Gavdi Polska

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top